Plenková dermatitida

plienková dermatitída

Plenková dermatitida

67 kojencům se sekundárně infikovanou plenkovou dermatitidou byly odebrány vzorky a následně kultivovány pro aerobní a anaerobní bakterie. Růst bakterií se potvrdil u 58 vzorků.

Aerobní fakultativně a anaerobní bakterie nebo Candida sp. u 28 pacientů (48%), anaerobní bakterie pouze v 11 případech (19%) a smíšená anaerobní s aerobní, fakultativně anaerobní nebo kvasinková flóra byla přítomna v 19 případech (33%).

Ze vzorků bylo izolovaných 91 druhů bakterií nebo hub (1,6 na vzorek), 54 aerobních nebo fakultativně anaerobních bakterií (0,9 na vzorek), 8 druhů Candida sp. (0,1 na vzorek) a 31 obligátní anaerobních bakterií (0,6 na vzorek).

Nejčastěji vyskytujícími se aerobními resp. fakultativně anaerobními bakteriemi byly Staphylococcus aureus (23 izolátů), Streptococcus sp. (16) a Escherichia coli (6). Tyto údaje poukazují na důležitou úlohu anaerobních bakterií v polymikrobiálním prostředí sekundární infikované plenkové dermatitidy.

plienková dermatitída

Coresatinové produkty potvrdily vysokou účinnost a eliminaci 99,99% bakterií Staphylococcus aureus, Escherichia coli a Candida albicans. Coresatin Barrier P Cream a Coresatin Barrier Lotion pomáhají zlepšovat funkci kožní bariéry.

Chraňte dítě před plenkovou dermatitidou

Prohlédnout produkty

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *