Spokojené miminko = spokojená máma

spokojné dieťatko

Spokojené miminko = spokojená máma

Každá maminka je ráda, když má zdravé, šťastné, usměvavé miminko. S mrzutou náladou a nepohodou děťátka nastává i u maminky dost velká smutek a trápení. To zná asi každá maminka. Nejhorší je, když se z ničeho nic usměvavé miminko změní na plačící uzlíček neštěstí, a přitom jste mu dali všechno. Je přebalené, napapané, odříhlo si, pěkně spinkalo, do dalšího spánku je času dost a přesto pořád něco není v pořádku.

Když se to u nás stalo poprvé, neuměla jsem si to vysvětlit, dokud jsem malému nesundala plenku a neuviděla celý červený zadeček. Při každé takové situaci jsem se snažila opakovat: „klid, jen žádnou paniku, vždyť se zase nic tak hrozného neděje“. Přesto mě ta smutná andělská tvářička nenechala v klidu, bolelo mě u srdíčka a slzy jsem měla na krajíčku.

Žádnou paniku. Umýt zadeček v teplé vodě, jemně osušit, nechat trochu provětrat, ale zase aby neprochladl. A něčím natřít. Na trhu je mnoho různých krémů, musím vybrat ten správný, jen aby zabral, ať je můj poklad opět v pohodě. Dokonce už dnešní plenky zaručují údajné sucho a pohodu vašemu miminku. Realita je však taková, že plenková dermatitida se u dětí objevuje často a každá maminka chce tento problém vyřešit co nejdříve.

Já jsem několik dní opakovala postup popsaný výše. Kromě toho jsem častěji přebalovala i myla, používala bio lampu a také natírala. Vyzkoušeli jsme několik možností – zinková mast, Bepanthen, Imazol krémpasta, ale ne vždy to zabíralo, jak jsem si přála, a jak si by přál můj malý synek.

A zrovna v tuto dobu se mi poprvé dostal do rukou Coresatin krém. Řekla jsem si, že ho vyzkouším a on naštěstí pomohl.

Plenková dermatitida je zánět kůže způsobený kontaktem s močí, zbytky mýdla a dětské kosmetiky a mechanickým třením citlivé dětské pokožky s plenkami. Pokožka miminka je mnohem citlivější, než je kůže dospělého člověka a tedy náchylnější.

Vlhké prostředí a narušená pokožka jsou ideálním prostředím pro šíření kvasinek a bakterií bakterií a může dojít k sekundární infekci. Coresatin se svou účinnou látkou chlorhexidin diglukonátem účinně dezinfikuje pokožku miminka, jeho složení však zabezpečí i optimální péči – podporuje obnovu funkce kožní bariéry a tedy i optimální hydrataci. Navíc Coresatinové krémy obohacené ať už o propolis nebo aloe vera urychlují zhojení podrážděné pokožky. Na dlouhodobou prevenci lze použít Coresatinové mléka – Coresatin Lotion nebo Coresatin Barrier P Cream, které pomáhají zlepšovat a udržet efektivní funkci kožní bariéry.

spokojné dieťatko

A věřte, že opravdu není nad spokojené miminko. A když je spokojen náš malý poklad, tak je spokojená i každá jeho maminka.

Chraňte pokožku Vašeho děťátka

Prohlédnout ochranné krémy

Sdílet článek

Komentář (1)

 • Stevo Odpovědět

  Dobrý den,
  já jsem se setkal s výrobky Coresatin asi před čtyřmi lety na veletrhu v Mnichově a dovezl jsem si odtamtud vzorky. Zpočátku jsem ho bral jako jeden z mnoha dalších výrobků, které řeší řadu různých kožních problémů, jako jsou lupénka, dermatitidy a podobně, a tak jsem ho vyzkoušel. Konkrétně Coresatin Allantoin a byl jsem velmi spokojen s výsledkem. Mívám časté záněty kůže a ekzémy podobající se lupénce s tím, že se mi to často opakuje. Po několika denním natírání mi tyto projevy výrazně ustoupily a ztratily se. Už jsem nepotřeboval používat různé kortikoidové krémy, které jsem byl v případě nouze vždy nucen vytáhnout.
  Manželka ho následně začala používat i u dětí, jednak při přebalování jako ochranný krém, nebo když se dětem vyskytly vyrážky zejména v okolí úst a na tvářích, ze špinavých rukou. Ty jim po dvou třech natřeních krásně ustoupily a zmizely. Jednoznačně můžeme doporučit.
  Jsem rád, že se krém dá již oficiálně koupit i v Čechách a na Slovensku. Zatím jsem to kupoval jen v zahraničí.

  4. října 2018 at 15:42

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *