Často kladené otázky

 • Podle nařízení o biocidních přípravcích Evropské chemické agentury (ECHA), výrobky coresatin® mohou být zařazeny do biocidního přípravku typu PT1 – lidská hygiena.
 • V souladu s tím, coresatin® poskytuje běžnou hygienu kůže a poskytuje optimální péči, přičemž ničí mikroorganismy, které mohou způsobit onemocnění a infekce.

Biocidní výrobky / produkty jsou definovány Nařízením Evropského parlamentu o biocidních produktech jako

 • látky nebo směsi ve formě, v níž jsou dodávány uživateli, které sestávají z jedné nebo více účinných látek, obsahují takové látky, nebo je vytvářejí a jsou určeny k ničení, odpuzování a zneškodňování škodlivých organismů, zabránění jejich škodlivému účinku nebo ochranu proti jakémukoli škodlivému organismu jakýmkoliv způsobem, který není jen fyzikálním nebo mechanickým působením,
 • látky nebo směsi vyrobené z látek nebo směsí, na které jako takové se nevztahuje první odrážka, ale jsou určeny k ničení, odpuzování a zneškodňování škodlivých organismů, zabránění jejich škodlivému účinku nebo ochranu proti jakémukoli škodlivému organismu jakýmkoliv způsobem, který není jen fyzikálním nebo mechanickým působením
 • dezinfekční přípravky coresatin® jsou klasifikovány jako PT 1 – ‘Biocidní výrobky na osobní hygienu’.

Produkty coresatin® neobsahují žádný typ kortikosteroidů.

 • Přípravky s fungicidními a baktericidními vlastnostmi také vytvářejí synergický účinek aktivací přirozeného obranného mechanismu pokožky, pokud se používají spolu s lipidy potřebnými na obnovení integrity kožní bariéry. Dezinfekční přípravky coresatin® umožňují pokožce obnovit svou vlastní protizánětlivou schopnost.
 • Produkty coresatin® díky vlastnostem chlorhexidinu (účinné látce) s vysokou antimikrobiální aktivitou, pomáhají obnovit vyváženou funkci kožní bariéry.
 • Aktivní složkou produktů coresatin® je chlorhexidin diglukonát (CHDG), který poskytuje antimikrobiální ochranný účinek během asi 6 hodin a eliminuje 99,99% běžných mikroorganismů, které způsobují nemoci.
 • Kromě základní složky, která pomáhá jemně dezinfikovat Vaši pokožku, coresatin® také obsahuje látky, které posilují přirozené vlastnosti kůže, obsahují mezibuněčné lipidy a pomáhají udržovat hydrataci kůže v optimálním poměru.

Sada dezinfekčních produktů Coresatin® je skupina biocidních přípravků, které mají podobné použití: dezinfekci a hydrataci pokožky. Produkty Coresatin® obsahují účinnou látku CHDG – chlorhexidin glukonát 0,04% a přírodní oleje, mají podobné složení se specifikovanými odchylkami. Každý výrobek obsahuje jinou koncentraci neúčinných látek, zatímco koncentrace účinné látky je stejná. Konkrétněji:

 • Coresatin® Panthenol, krém na dezinfekci rukou a kůže, je obohacen o panthenol. Obsah panthenolu v této formulaci je o něco vyšší než v ostatních produktech. Je vhodný i pro kojence, novorozence a pro jedince s citlivou pokožkou, u kterých je integrita kožní bariéry nerozvinutá nebo zhoršená. Coresatin® Panthenol zvlhčuje pokožku, zabraňuje penetraci mikroorganismů a zároveň podporuje přirozenou obnovu kůže. Mezi typické příklady patří “plenková dermatitida”, “atopická dermatitida”, “seboroická dermatitida”. Může se také bezpečně používat na celém těle, včetně oblasti očí a také v oblasti genitálií.
 • Coresatin® Sea buckthorn / rakytník, krém na dezinfekci rukou a kůže je obohacen o výtažky z rakytníku. Obsah rakytníku v této formulaci je o něco vyšší než v ostatních krémech. Coresatin Sea buckthorn / rakytník eliminuje / ničí bakteriální a / nebo houbové kolonie mikroorganismů na kůži, kde se objevuje bludný kruh mezi mikrobiální aktivitou a (dys) funkcí bariéry kůže. Typickými případy jsou atopická dermatitida, seboroická dermatitida, kontaktní dermatitida, rosacea, herpes zoster a pod.
 • Coresatin® Allantoin krém na dezinfekci rukou a kůže, je obohacen o alantoin. Obsah alantoinu v této formulaci je o něco vyšší než v ostatních produktech. Má schopnost eliminovat mikroorganismy, které mohou být příčinou nebo přítomny při onemocněních s vyššími úrovněmi infekce, jako jsou “Psoriáza”, “lichen planus” nebo “zánětlivé dermatózy” …
 • Coresatin® Propolis krém na dezinfekci rukou a kůže, je obohacen o propolis. Obsah propolisu v této formulaci je o něco vyšší než v ostatních formulací. Coresatin® Prospolis má vysokou fungicidní aktivitu a širokospektrální účinnost vůči grampozitivním bakteriím. Typickými příklady onemocnění jsou “Plísňové infekce”, “pruritus” (genitální pruritus, pruritus ani, kopřivka a tak dále), “plenková dermatitida”, “intertrigo” atd.
 • Coresatin® Aloe Vera, dezinfekční krém na ruce a kůži, je obohacen o Aloe Vera. Obsah Aloe Vera v této formulaci je o něco vyšší v porovnání s ostatními krémy. Coresatin®Aloe Vera má schopnost podporovat epitelizaci pokožky. Epitelizace je základem hojení ran, je to parametr definující úspěch. Coresatin® Aloe Vera ničí houby a bakterie, které se mohou vyskytnout v ranách a popáleninách (popáleniny prvního a druhého stupně), které způsobují zpomalení procesu hojení kůže. Coresatin® Aloe Vera dostatečně zvlhčuje okolí rány a hraje důležitou roli při zajištění vyvážené dezinfekce kůže.
 • Důležitým aspektem, který je třeba vzít v úvahu, je to, že dezinfekčnímu složení nebylo pro přípravky coresatin® stanovené trvání použití.
 • Coresatin® se může bezpečně používat denně, pokud přetrvávají kožní problémy – zánět, infekce, dermatóza nebo jiné kožní onemocnění. Seznam onemocnění je uveden v komplexní brožuře, coresatin® – oblasti použití, je k dispozici na vyžádání, případně na web stránkách www.coresatin.sk nebo www.coresatin.cz. Coresatin® lze aplikovat 3-4 krát denně, tím se pokryje 24 – hodinový účinek, tak, že se na pokožku nanese velmi tenká vrstva, i při dlouhodobém používání, tedy do vymizení příznaků.
 • Kosmetické přípravky coresatin® Barrier-P Cream a coresatin® Barrier Lotion se mohou používat denně na podpůrnou a udržovací péči.
 • Coresatin® mohou používat lidé všech věkových skupin. K produktu coresatin® se nevztahuje žádné věkové omezení.
 • Dokonce 4% roztok chlorhexidin diglukonátu (CHDG – účinná látka coreastinových produktů) je schválen jako bezpečný pro ošetřování pupku u miminek po porodu. Koncentrace CHDG v produktech coresatin® je mnohem nižší, pouze 0,04%.
 • Před použitím produktů coresatin® si přečtěte přiloženou příbalovou informaci.

Coresatin® je vhodný pro každodenní použití, protože nemá škodlivé účinky na integritu bariéry kůže, mikroflóru a pH.

 • Zvlhčovače / hydratační produkty můžeme rozdělit do různých skupin. Tyto produkty jsou zpracovány do různých forem, které se různě aplikují, jako například gely, oleje, krémy, masti nebo tělová mléka, odlišují se složením a vlastnostmi na zvýšení účinnosti.
 • Doporučujeme používat produkty coresatin® na péči o kůži (Coresatin® Barrier-P Cream a Coresatin® Barrier Lotion) denně, protože hydratují a chrání zdravou pokožku. Kromě toho se mohou použít i na podpůrnou péči a případně udržovací léčbu.
 • Naopak nedoporučujeme používat dezinfekční přípravky Coresatin (Allantoin, Aloe Vera, Sea buckthorn, Panthenol and Propolis) denně jako hydratační krém. Je dobře známo, že zdravá pokožka by neměla být neustále dezinfikována. Produkty coresatin® doporučujeme používat na poškozenou, podrážděnou, suchou nebo nemocnou pokožku.

Na internetových stránkách distributora www.coresatin.cz a také v každé dobré lékárně.

Výrobky coresatin® by měly být skladovány při pokojové teplotě a v těsně uzavřené původní nádobě na suchém a chladném místě bez přímého slunečního záření.

Vědci FDA nadále zkoumají publikované studie o bezpečnosti parabenů. V současnosti nemáme informace, které by prokázaly, že parabeny, které se používají v kosmetice, mají vliv na lidské zdraví. Parabeny jsou skupina příbuzných chemikálií, které se běžně používají jako konzervační látky v kosmetických prostředcích. V kosmetice se využívají jako konzervační látky, aby se zabránilo růstu škodlivých bakterií, plísní a kvasinek, aby se chránili produkty a spotřebitelé. Parabeny se používají v širokém spektru kosmetiky, jakož i v potravinách a lécích. Množství parabenů v produktech coresatin® je mnohem nižší než maximální povolené množství stanovené americkou FDA a evropskými standardy.

 • Fytosteroly jsou třídou organických sloučenin rostlinného původu, které se vyskytují většinou v rostlinných olejích, ořechách a luštěninách. Živiny, výživové doplňky a výrobky, které se používají pro podpůrnou péči, obsahují fytosteroly pro svou fungicidní, antibakteriální a protizánětlivou účinnost.
 • Produkty coresatin® obsahují mnoho různých přírodních olejů, jako je rakytník, aloe vera a bambucké máslo. Proto nelze říci, že coresatin® neobsahuje fytosteroly. V průběhu výrobního procesu však tyto oleje podléhají tolika změnám, že není možné říci, že coresatin® obsahuje všechny fytosteroly, které jsou obsaženy v přírodních olejích těchto rostlin.